Minden, ami a lézeres látásjavítással kapcsolatos

Lézeres látásjavítás

Lézeres látásjavítás

A lézerkezelés vagy a kontaktlencse éri meg jobban?

2018. február 23. - éleslátás

Kontaktlencse vagy lézer? Megosztó kérdés, ami mindenkit érint. Komolyan mindenkit. Vagy eddig azt hitted, megúszod látásromlás nélkül? Ugye nem? Az öregszeműség bizony téged is utolér, hacsak nem vagy fajunk ritka, különleges egyede. 

shutterstock_326052383.jpg

Jobb minél előbb megbarátkozni a gondolattal, hogy akármennyi répát eszel, akármennyit tornáztatod a szemed, és akármilyen szorgalmasan jársz is a szemészedhez, hogy mindig megfelelő erősségű lencsét írjon fel, nem kerülheted el az öregedéssel járó látásromlást. A kérdés már csak az, hogy amikor eljön az idő, kitartasz-e a lencsék mellett, vagy egy életre megoldod a problémát a lézerrel.

Mire elérjük a negyvenet, nagyjából búcsút inthetünk az igazán éles látásunknak. Ahogy a bőrünk, az izmaink öregednek, úgy a szemünk is. A szemlencse szép lassan elveszíti a rugalmasságát, így nem tudunk olyan élesen fókuszálni, és egyszer csak jön a nagy kérdés.

Kontaktlencse vs. lézerkezelés

A kontaktlencse előnye a lézerrel szemben, hogy egyszerre nem kell sokat kiadni érte. De húzzuk alá kétszer, hogy egyszerre. Merthogy egy átlagos, havonta cserélendő lencsével számolva körülbelül napi 120 forintba kerül a lencse. És akkor most ne is vegyük ide a tokot, a tisztítófolyadékot meg az egyebeket. A magyarok jelenleg átlag 75 évet élnek (a nők egy kicsit többet, a férfiak egy kicsit kevesebbet). Ez azt jelenti, hogy ha 40 éves korodra kellően elromlik a látásod ahhoz, hogy korrekcióra legyen szükséged – lássuk be, ez elég valószínű –, akkor vagy kb. 35 éven át vásárolod az egyre erősebb lencséket, vagy veszel egy mély levegőt, és a végleges megoldást, azaz a lézert választod.
shutterstock_126608381.jpg

Az egyszeri lézeres kezelés (2 szemen) bizony elvisz pár százezer forintot. Hogy pontosan mennyit, az attól is függ, milyen kezelést választasz, de számoljunk most egy olyannal, aminél nem ejtenek bevágást a szaruhártyán, és tényleg csak a lézer „kezel”. Ez nagyjából 500.000 forint. Sok helyen van részletfizetési lehetőség, és mindenféle érdekes akció, de mindjárt kiderül, hogy ez a lencséhez képest egyébként sem olyan drága. Ugyanis ha 35 éven át cserélgeted havonta a kontaktlencséidet, akkor összesen több mint másfél millió forintot költesz rá. Mellbevágó, nem?

Miután körbejártuk a mocskos anyagiakat, ki kell térni arra is, hogy mennyi kellemetlenséggel járhatnak ezek a megoldások. A kontaktlencsét nem viselheted mindig. Betegség ideje alatt és allergiaszezonban kifejezetten ellenjavallt. Kontaktlencsében gyönyörű fertőzéseket lehet összeszedni a strandon, de akkor is, ha véletlen nem tisztítottad vagy tároltad megfelelően, vagy nem vetted ki időben. A fertőzött szem pedig rettentő kellemetlen tünetekkel és lassú gyógyulással jár.

Ezen a ponton sokkal jobb megoldásnak tűnik a fájdalommentes, pár perc alatt elvégezhető lézeres kezelés, de egy dolgot mindenképp vegyél figyelembe: a lézeres kezelést megelőzően meg kell vizsgálni, alkalmas vagy-e rá. Mert sajnos vannak olyan szem- és egyéb betegségek, amik miatt nem végezhető el a beavatkozás.

Ha a végleges, gyors és hosszú távon költséghatékony megoldások híve vagy, mindenképp érdemes megfontolni a lézeres látásjavítást, de mielőtt teljesen beleélnéd magad, végeztesd el az alkalmassági tesztet!

 

források:

https://24.hu/belfold/2017/06/07/mutatjuk-hol-meddig-elunk-megyenkent/

http://www.origo.hu/egeszseg/20141014-ez-tortenik-a-szemevel-negyven-felett.html

http://www.focusmed.hu/

https://szem-kotohartya-gyulladas.hu/kontaktlencse/kontaktlencse-mikor-nem-ajanlott

 

A bejegyzés trackback címe:

https://lezereslatasjavitas.blog.hu/api/trackback/id/tr113593949

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása