Minden, ami a lézeres látásjavítással kapcsolatos

Lézeres látásjavítás

Lézeres látásjavítás

Hat tipp, hogy felkészülten érkezz a lézeres szemműtétet megelőző alkalmassági vizsgálatra!

2018. október 09. - éleslátás

Mindenki fél az ismeretlentől, és lézeres szemműtétre, ugye, nem járunk túl gyakran, így nem is tudunk róla sokat. Valójában minden vizsgálat előtt izgulunk és talán félünk is egy kicsit, mert nem tudjuk, mi és hogyan fog történni. Ez a cikk azonban segíteni fog! Olvass tovább, hogy ne stresszelj a lézeres látásjavításhoz szükséges alkalmassági vizsgálat előtt!

shutterstock_233563201.jpg

Nem fáj, szóval don’t panic!

Igen, az első tippünk máris az, hogy vegyél egy nagy levegőt és higgadj le. Ahhoz, hogy megállapítsák, alkalmas vagy-e a lézeres szemműtétre, nem kell ufóknak kísérletezni rajtad, és semmiféle fájdalmat nem okoznak a kedves orvosok sem. Sőt (!) sok más vizsgálattal ellentétben egyetlen ruhadarabtól sem kell megszabadulnod. A megszokottnál egy kicsit speciálisabb szemészeti vizsgálatot kell elképzelni, de nyugi, egyáltalán nem fájdalmas, csak alapos.

Tedd szabaddá magad 2 órára!

Ahhoz, hogy mindenre fény derüljön, sokféle tesztet és vizsgálatot végeznek el. Az adataid felvétele után először a műszeres mérések jönnek. Megmérik a dioptriát, a szemnyomást (na nem úgy, semmi nyomkodás!) és megvizsgálják a szaruhártyát. Ezek után jön a jól ismert táblaolvasás és a lámpás szaruhártya-ellenőrzés. Utolsó lépésként szemcseppel kitágítják a pupillát, hogy megvizsgálhassák a szemfeneket. Ez mind összesen nagyjából 2 órát vesz igénybe.

shutterstock_251490871.jpg

Ne hősködj, érkezz kísérővel!

Bár a pupillatágítás nem fáj, a látásodat valamennyire elhomályosítja a szemcsepp körülbelül egy napra, ezért nem árt, ha hazakísér valaki, aki jól lát. Ez az oka annak is, hogy a vizsgálat után az autóvezetés sem javasolt. 

Napszemüveg – minden évszakban!

Szintén a pupillatágító cseppek okozzák azt, hogy az alkalmassági vizsgálat után egy kicsit érzékenyebb az ember szeme a fényre. Ezért akármelyik évszakban szeretnéd is bevállalni a vizsgálatot meg a műtétet, kapd elő a legvagányabb, megfelelő UV-védelemmel felfegyverzett napszemcsidet, mert teljesen legálisan hordhatod akár a tél közepén is!

Kontaktlencse-szünet!

Ha kontaktlencsés vagy, és pontos eredményeket szeretnél kapni (márpedig azt szeretnél), az alkalmassági előtt egy darabig hanyagold a lencsét. Ha lágy lencsét viselsz, akkor a vizsgálatot megelőző héten már ne használd, ha pedig kemény a lencse, akkor 2 hónapig kell kibírnod nélküle, mert csak úgy kaphatsz valós eredményeket.

shutterstock_447987067.jpg

No make up day!

Vannak olyan napok, amikor jólesik smink nélkül, kócos hajjal, pizsiben ücsörögni otthon. Nos, a kócosságot meg az alvós ruházatot nem feltétlen javasoljuk, viszont az alkalmassági vizsgálat napját kiáltsd ki no make up day-nek! Így az orvosnak nem lesz kihívás megtalálni a szemedet a festék mögött, és az arcod sem néz majd ki úgy a szemcsepptől, mint valami absztrakt festmény.

Talán említeni sem kell, de mint minden vizsgálatnál, ennél is fontos, hogy a leleteiddel érkezz, szóval indulás előtt még pakold be a szemészeti és belgyógyászati papírjaidat a táskába, hogy ne kelljen visszafordulnod értük!

 

forrás:

https://www.focusmed.hu

A bejegyzés trackback címe:

https://lezereslatasjavitas.blog.hu/api/trackback/id/tr214289301

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása